12.oktobrī, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas Mazajā zālē, pirmo reizi notika IP Mūzika (Tradicionālā mūzika) Vakarēšana. Liels prieks, ka šajā sirsnīgajā pasākumā piedalījās ne tikai mūsu skolas audzēkņi!

Katram no dalībniekiem tika piedāvāta iespēja nosaukt sev tuvāko, mīļāko vai citādā veidā īpašo dziesmu, pastāstot klātesošajiem par tās izcelsmi un, kāpēc tieši šī dziesma ir tā, kuru pirmo iedomājas. Vakara gaitā izskanēja dziesmas no viena Latvijas gala līdz otram, un tā krustu šķērsu. Vakara nesteidzīgā atmosfēra, miers, tautas mūzikas instrumentu skaņas un dziesmu vācelīte – piepildīta un lolota. JIRMV Mazā zāle tika piepildīta ne tikai ar tautas mūzikas skaņām, bet arī ar sirsnību, patiesumu un mūsu senču mantojumu. Šajā laikā, tieši tagad ir neizsakāmi svarīgi apzināties savas vērtības, to, kas mēs esam un kādā vidē gribam augt paši un mūsu saimes. Tautasdziesmas stāsta, atgādina, liek aizdomāties un novērtēt. Tās liek novērtēt dzīvi un dzīvību, darbu un spēku, svētkus un iemeslus svinēt.

Mēs patiesi aicinām pie sevis katru, kurš vēlas pavadīt pāris stundas no savas darba dienas vakara nedaudz citādāk! Līdzi jāņem savs instruments, vēlme dalīties sajūtās, domās un gaišumā. Ja neesi gatavs uzreiz lekt iekšā kolektīvā, nesatraucies un nāc tā pat. Vakarēšanas vērtība no tā nemazināsies!

Nākošā vakarēšana notiks novembra beigās. Par konkrētu datumu informēsim. Ieskatam fotomirkļi no pagājušā pasākuma.

Uz tikšanos JIRMV!

Foto: Ilze Unzule