21.oktobris bija gaidīta diena 70 dalībniekiem no JIRMV un 9 pilsētas un reģiona izglītības iestādēm. Pateicoties pasākuma otrajai daļai – Dančiem, dalībnieku skaits vēl pieauga, sasniedzot gandrīz 100! Izlaušanās spēlei reģistrējās dalībnieki no JIRMV, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas, Rēzeknes tehnikuma, Gulbenes mūzikas skolas, Balvu mūzikas skolas, Viļānu Mūzikas un mākslas skolas, Rēzeknes 2.vidusskolas.

Pasākuma dalībnieki, skolu jaunieši, tika sadalīti komandās. Kā jau mūzikas skolai piedien, komandu sadalījums balstījās uz nošu nosaukumiem un krāsām, kādās tās redzēja komponists Jānis Ivanovs – Do (balta), Fa (dzeltena), Mi (sarkana), Sol (zaļa), La (zila), Re (brūna), Si (melna), papildus pievienojām Do bb violetā krāsā.

Motivācija īstenot iniciatīvu ir aktīva, radoša, izzinoša un piepildīta dzīvesveida kultivēšana ne tikai mūsu kā mūzikas skolas audzēkņu vidū, bet arī visas pilsētas un reģiona skolu audzēkņu vidū. Vēlamies iepazīstināt vispārizglītojošo skolu jauniešus ar to, ka ne tikai kultūrvietas pilsētā spēj rīkot aizraujošus un noderīgus pasākumus, bet arī pašas skolas un to audzēkņi. Vēlamies piesaistīt jauniešus mūzikas apguvei, mūzikas jomas padziļinātai izpētei, iepazīstināt ar Latvijā zināmiem mūziķiem,  kuri nākuši no Rēzeknes, no JIRMV. Vērsīsim uzmanību uz to, ka radoša dzīvesveida piekopšana ir aizraujošs laika pavadīšanas veids!

Pirmais uzdevums balstījās uz iepazīšanos un savas komandas prezentēšanu pārējiem dalībniekiem. Kad visi klātesošie savā starpā bija iepazinušies, laiks nāca pirmajam nopietnajam uzdevumam, kas, kā izrādījās, arī bija pats sarežģītākais un laikietilpīgākais – puzles likšana. Pēc nelielas iestiprināšanās, sekoja nakts orientēšanās JIRMV gaiteņos un telpās. Uzdevums bija jāveic maksimāli precīzi un ātri, tāpēc skolas iepazīšana bija zibenīga! Orientēšanās laikā dalībniekiem vadoties pēc iepriekš sagatavotas kartes un norādēm bija uzdevums sameklēt attiecīgos punktus pareizā secībā un pēc iespējas īsākā laika posmā.

Zālē ieskrienot pēdējai komandai, kura devās meklēt kartē atzīmētos punktus, un nedaudz atvelkot elpu, uz skatuves jau bija uzkāpuši Tradicionālās mūzikas nodaļas pedagogi, audzēkņi un folkloras kopu dalībnieki, lai visus dalībniekus, lielus un mazus, kārtīgi izkustinātu! Priecājāmies redzēt, ka Dančiem pievienojās tik liels dažādu folkloras kopu dalībnieku skaits, turklāt uzslavējama tieši mazo dalībnieku ierašanās un pārsteidzošā izturība un vēlme būt kopā ar visiem.

Pirmo vietu un balvas no mūsu atbalstītājiem Lūznavas muiža un žurnāls A12 ieguva Sarkanās komandas dalībnieki, otro vietu un balvas no Lūznavas muižas izcīnīja Zaļā komanda, un godpilnajā trešajā vietā nokļuva Zilās komandas dalībnieki un ieguva pārsteiguma balvas no kafejnīcas JAM burger. Skolēnu pašpārvalde neplānoti nolēma īpaši izcelt un godināt vienu konkursa dalībnieci, kuras uzvārds ir tuvs JIRMV. Pārsteiguma balva tika pasniegta RMDV audzēknei A.Ivanovai. Patiesi priecājamies, ja varam dāvāt papildus prieku.

Liels paldies ikkatram pasākuma dalībniekam, organizatoram (Lienei Brencei par Danču organizēšanu un dalībnieku piesaisti) un atbalstītājam par vērtīgo un skaisto pasākumu, tā norisi.

Īpaši vēlamies nosaukt un pateikties mūsu pasākuma atbalstītājiem, dāsnajiem uzņēmējiem, kuri nodrošināja jauniešiem ne tikai vērtīgas balvas, bet arī gardas un sātīgas uzkodas:

  • Lūznavas muiža;
  • Olimpiskais centrs Rēzekne;
  • Grāmatnīca Zvaigzne ABC Rēzekne;
  • Žurnāls A12;
  • Ludzas picērija ASTOTAIS RAJONS;
  • Konditoreja “Kraģītis”;
  • Kafejnīca Jam burger!

Izvērtējot pasākuma norisi, dalībnieku atsauksmes un priecīgos skolu jauniešus, vēlreiz saprotam un sev atgādinām, ka draudzēties ir labi, vērtīgi un skaisti! To darīsim arī turpmāk. Laipni lūgti iesaistīties arī citos JIRMV rīkotajos pasākumos un koncertos!

Organizētājs JIRMV skolēnu pašpārvalde, jaunatnes iniciatīvu projekta “Ceļš mūzikas pasaulē – no sapņiem līdz īstenībai” ietvaros. Šis projekts tiek īstenots Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursa ietvaros, to finansē Rēzeknes pilsētas dome, un organizē Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs.

Uz tikšanos JIRMV!