“Kad biju pavisam maza, viss šķita tik svarīgs. Katrai mazajai lietai bija sava lielā nozīme. Svarīgi bija samīļot savu mīļāko mīksto rotaļlietu, svarīgi bija noķert sniegpārsliņu uz mēles gala, svarīgi uztaisīt sniega enģeli pirmajā ziemas baltumā. Vissvarīgāk bija nenokavēt rīta multeni vai sabučot tēti, kad viņš pārnāca mājās no darba. Bet ir vēl daudz tādu svarīgu lietu, kad esi paaudzies cilvēkbērns. Teikšu jums godīgi- man ļoti pietrūkst to sīkumu, kad biju pavisam mazs ķipars. Ai, kā gribētos tagad stāvēt ielas vidū, kad snieg sniegs, sapņot par princešu ledus pili un ķert sniegpārsliņas uz mēles gala!”

21.decembra vakarā JIRMV Lielajā zālē izskanēja kolektīvu koncerts ar nosaukumu “Mani mazie Ziemassvētki”. Koncerts veltīts svētkiem, visiem mums, kuri savā ikdienas steigā reizēm mēdzam nepamanīt mazās laimītes. Koncerta vadītājas – Laura Doropoļska un Marta Paula Sejāne atgādināja, ka priecāties un just laimi varam ik brīdi, katru dienu, par mazajām un ierastajām lietām. Visiem klātesošajiem bija iespēja padomāt un atcerēties savu bērnību, aizdomāties par svarīgo, reizēm acīm neredzamo, bet ar sirdi sajūtamo, par saviem līdzilvēkiem. Liels paldies Guntrai Kuzminai-Juknai, kuras radītais scenārijs dāvāja iespēju baudīt svētku koncertu ar pievienoto vērtību.

Kopumā JIRMV svētku vakarā izskanēja 25 muzikāli priekšnesumi. Gandrīz 2 stundas ilgajā koncertā dzirdējām Tradicionālās mūzikas nodaļas pārstāvjus, Džeza nodaļas audzēkņu aranžētos skaņdarbus, JIRMV vokālos ansambļus, jaukto kori, bērnu kori, meiteņu kori “Krelles” Andas Lipskas un Jāņa Veļičko vadībā, Rēzeknes novada un JIRMV pūtēju orķestri Aleksandra Maslova vadībā, klavieru duetus, pūšaminstrumentu spēles kvartetu, vijolnieku ansambļus, akordeonistu ansamli Vijas Poikānes vadībā.

Liels paldies katram koncerta dalībniekam par radīto svētku noskaņu, izstaroto enerģiju, labestību un gaišumu. Paldies katram pedagogam par ieguldīto darbu audzēkņu sagatavošanā! Visiem kopā izdevās uzburt skaistus svētkus un godam noslēgt pirmo mācību semestri. Ceram, ka katrs klātesošais, katrs skolas viesis izbaudīja vakaru un sajuta svētkus sevī.

“Lai vai kā mēs izvēlētos pavadīt svētkus – katram tie ir īpaši. Jo savējie. Savi cilvēki apkārt un savas tradīcijas. Mazas, mīļas un ļoti tuvas. Arī mums, mūzikas skolai, Ziemassvētku koncerts ir tradīcija. Tas ir brīdis, kas sapulcina kopā visus mums mīļos un ļauj mums dalīties savā mūzikas priekā. Mūsu mazie Ziemassvētki ir šeit, kopā ar jums un pašiem kopā savā starpā. Un šādi svētki ir vismīļākie.”

Gaišus un priecīgus Ziemassvētkus!

Uz tikšanos JIRMV!

Foto: Jānis Pāža.