2.maijā, Latgales vēstniecības Gors Mazajā zālē norisināsies Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas rīkotais pirmais Starptautiskais etnodžeza mūzikas ansambļu konkurss. Šim konkursam apzināti ir piešķirts Latgales reģionam zīmīgs nosaukums “Guoyu pa JAZZ”. Konkursā ir aicināti piedalīties Latvijas un kaimiņvalstu mūzikas vidusskolu tradicionālās mūzikas, džeza un mūsdienu ritmu mūzikas izglītības programmu audzēkņu instrumentālie un vokāli instrumentālie ansambļi. Konkursa ideja ir apvienot tautas mūziku un džezu.

Šī konkursa galvenais mērķis ir sava reģiona, mūsu gadījumā Latgales, tradicionālo vērtību izcelšana un tautas mūzikas elementu iekļaušana mūsdienu mūzikas žanrā. Par to jau liecina konkursam piešķirtais nosaukums, kuru iedvesmojusi latviešu tautasdziesma “Guoju pa mežu”. Mūsu gadījumā iesim pa džezu, ņemot līdzi un lepojoties ar savām tautas vērtībām. Ir ļoti svarīgi neaizmirst un lepoties ar savu kultūras bagātību, ar vietu, kurā esam dzimuši un ar cilvēkiem, kuri mūsu dzīves padara bagātākas. Ar šo konkursu vēlamies sekmēt jauno mūziķu profesionālo izaugsmi, personas vispusīgu attīstību, pilnveidot mūzikas izglītības iestāžu audzēkņu kolektīvās uzstāšanās prasmi un pieredzi, attīstīt instrumentālo un vokāli instrumentālo ansambļu muzicēšanas tradīcijas un kvalitāti mūsdienu ritma un tradicionālās mūzikas stilos.

Visiem konkursa dalībniekiem ir kopīgs uzdevums – atskaņot divus dažāda rakstura skaņdarbus: sava apvidustautasdziesmu oriģinālaranžējumā un brīvas izvēles skaņdarba oriģinālaranžējumu vai oriģinālkompozīciju, kas iekļauj etniskās mūzikas elementus.Konkursa laikā katram klausītājam būs iespēja iepazīt vēl nedzirdētus tautasdziesmu oriģinālaranžējumus no dažādiem Latvijas un kaimiņvalstu reģioniem, tādā veidā atklājot un iepazīstinot visus klātesošos ar savu tautas bagātību, atklājot to jaunā skanējumā.

Dalībnieki konkursam var pieteikties līdz šī gada 14.aprīlim, aizpildot elektronisko pieteikšanās anketu un norādot visu prasīto informāciju. Anketa pieejama: https://forms.office.com/e/rM5Mzs7dHV.

Pasākumu aicinām apmeklēt katru interesentu, kurš vēlas piedzīvot kaut ko līdz šim Latgalē nebijušu!

Uz tikšanos JIRMV!