No 22. līdz 26. augustam Lūznavas muižā norisināsies jau piektais Baltijas džeza festivāls “Škiuņa džezs 2023”. Džeza koncertu programmā uzstāsies Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Ukrainas mūziķi. Tāpat notiks tradicionālās meistarklases pie džeza mūzikas profesionāļiem, kurās šogad ir rekordliels dalībnieku skaits – savu pieredzi papildinās 52 topošie un esošie Latvijas, Lietuvas un Igaunijas džeza entuziasti.

V Baltijas džeza festivālu “Škiuņa džezs” 23. augustā atklās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu ansamblis “Four Collective”, bet festivāla turpinājumā 25. augustā koncertēs “Modal Jazz Ensamble” (Latvija) un “Veronika Chi Chi quintet” (Lietuva), 26. augustā – “Vilnius JJAZZ Ensamble” (Lietuva), “Aivar Vassiljev band” (Igaunija), un festivāla noslēgumā gaidāma tradicionālā Rēzeknes bigbenda un solistu – “Škiuņa džezs” pasniedzēju – īpaši festivālam gatavotā koncertprogramma. Tāpat 23., 24. un 25. augustā džeza meistarklašu dalībnieki un pasniedzēji saspēlēsies džema sesijās, ko interesenti var apmeklēt bez ieejas maksas.

JVLMA ansamblī “Four Collective” (LV) apvienojušies jaunie mūziķi, kuri šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, no kuriem divi – Ralfs Arbidāns un Kristians Justs – savu profesionālo izaugsmi papildinājuši kā dalībnieki iepriekšējos četros festivālos “Škiuņa džezs”. Jaunie mūziķi piedāvā klausītājiem mūziku, kas rezonē pašiem ar sevi, kur ieskanas indie pop, soul, R&B mūziķu aranžējumā, un oriģināldziesmas viņu īpašajā skanējumā. “Modal Jazz Ensamble” (LV) ir profesionālu džeza mūziķu kolektīvs, kuru muzikālās intereses galvenokārt saistās ar hardbopu un Main Stream Jazz. Savukārt Veronika Chi Chi (LT) ir viena no ievērojamākajām džeza vokālistēm Lietuvā, kuras mūziku caurstrāvo gan tradicionālā džeza improvizācija, gan mūsdienīga džeza graciozitāte. “Vilnius JJAZZ Ensemble” (LT) ir džeza orķestris, ko vada lietuviešu komponists Jievaras Jasinskis, un kuri regulāri iesaistās starptautiskos projektos. Aivar Vassiljev (EE) ar ģitāristu Mart Soo (EE) un basistu Wade Mikkola (FI) ir pazīstami kopš 20. gs. 90. gadu sākuma, bet muzicējuši dažādās grupās, šoreiz mūziķi apvienojušies, lai iepriecinātu džeza klausītājus Lūznavā. Rēzeknes bigbends (LV) ir profesionālā pūšamo instrumentu orķestra “Rēzekne” (dibināts 1991. gadā) mūziķu vienība, bigbenda mākslinieciskais vadītājs ir trombonists, džeza mūziķis Lauris Amantovs, un bigbends piedāvā koncertprogrammas ar latviešu un ārvalstu komponistu estrādes un džeza mūzikas kompozīcijām, piesaistot dažādus solistus.

Šogad saņēmām rekordlielu pieteikumu skaitu džeza meistarklasēm, kurās piedalīsies 52 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas topošie džeza mūziķi – 25 dalībnieki padziļinās prasmes vokāla meistarklasēs, 8 ģitāras, 6 bungu, 5 basģitāras, 5 klavieru un pa vienam flautas, saksofona un vijoles meistarklasēs. Festivālā piedalīsies arī Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas (tagad Mākslu izglītības kompetences centrs “Latgales Mūzikas un mākslas vidusskola”) rīkotā Starptautiskā etnodžeza konkursa “Guoyu pa JAZZ”, kas notika 2. maijā Latgales vēstniecībā Gors, uzvarētāji – ansamblis “MǬ” no Ventspils Mūzikas vidusskolas, kuri konkursā ieguva galveno balvu – pilnībā apmaksātu dalību V Baltijas džeza festivāla “Šķiuņa džezs” meistarklasēs.

Festivāla “Škiuņa džezs” meistarklases ir lieliska iespēja Baltijas valstu mūzikas skolu un augstskolu studentiem, topošajiem mūziķiem un citiem džeza entuziastiem papildināt mūzikas instrumentu un vokālās prasmes, kā arī attīstīt improvizēšanas spēju un kopā spēlēšanu ansambļos starptautiskas profesionāļu komandas vadībā. Līdzās intensīvām nodarbībām, pasniedzēji un meistarklašu studenti saspēlējas publiskajos džema vakaros. Šogad festivāla meistarklases vadīs Indriķis Veitners (pūšamie instrumenti, ansamblis, improvizācija / Latvija), Rūta Dūduma-Ķirse (vokāls, ansamblis, improvizācija / Latvija), Pranas Kentra (ģitāra, ritmika, ansamblis, improvizācija / Lietuva), Dima Golovanovas (taustiņinstrumenti, ansamblis, improvizācija / Lietuva), Veronika Chi Chi (vokāls, ansamblis, improvizācija / Lietuva), Yurii Natsvlishvili (bass, ansamblis, improvizācija / Ukraina) un Aivar Vassiljev (sitamie instrumenti, ansamblis, improvizācija / Igaunija).

V Baltijas džeza festivāla “Škiuņa džezs 2023” programma:

Trešdiena, 23. augusts

20.00    JVLMA studentu ansamblis “Four Collective” (Latvija) (biļete 5,00 €)

21.00    Džema sesija (ieeja bezmaksas)

Ceturtdiena, 24. augusts

20.00    Džema sesija (ieeja bezmaksas)

Piektdiena, 25. augusts

18.00    Modal Jazz Ensamble (Latvija) (biļete 5,00 €)

19.30    Veronika Chi Chi quintet (Lietuva) (biļete 5,00 €)

21.00    Džema sesija (ieeja bezmaksas)

Sestdiena, 26. augusts

13.00    Meistarklašu audzēkņu ansambļu koncerts (Latvija, Lietuva, Igaunija, Ukraina) (biļete 5,00 €)

18.00    Vilnius JJAZZ Ensemble (Lietuva) (biļete 5,00 €)

19.30    Aivar Vassiljev band (Igaunija) (biļete 5,00 €)

21.00    Rēzeknes bigbends un solisti (Latvija, Lietuva, Igaunija, Ukraina) (biļete 5,00 €)

No 23. līdz 27. augustam džeza notikumu laikā Lūznavā darbosies arī Iggi bāra izbraukuma kafejnīca.

Par Baltijas džeza festivālu “Škiuņa džezs”. Ideja par Baltijas džeza festivālu Lūznavas muižā sākās 2018. gada septembrī, kad Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā tika izveidota Džeza mūzikas nodaļa, kuras vadību uzņēmās džeza mūziķis, komponists Toms Lipskis. Viņam, sākot darbu Latgalē, radās doma par džeza festivāla veidošanu Lūznavā, tā uzņemoties arī topošā festivāla māksliniecisko vadību. 2018. gada vasaras noslēgumā Lūznavas “Kulturys škiunī” divās koncertprogrammās izskanēja džeza festivāla ieskaņu koncerts, iezīmējot festivāla laiku un vietu. Diemžēl rudenī Toms pāragri devās mūžībā, bet, godinot iesākto darbu un veltot festivālu viņa piemiņai, ar devīzi “Turpinājums!” 2019. gada augustā Lūznavas muižā notika pirmais Baltijas džeza festivāls “Škiuņa džezs”. Festivāla idejas un aizsākumu degsmi turpina un jau piekto reizi kopā ar Lūznavas muižas komandu uztur festivāla mākslinieciskais vadītājs, trombonists, aktīvs un pieredzējis džeza mūziķis Lauris Amantovs. “Škiuņa džezs” arī šogad būs turpinājums iesāktajām idejām, turpinājums džeza mūzikai Latgalē, turpinājums pieredzējušo džeza mūziķu zināšanu nodošanai jaunajiem mūziķiem.

Biļetes uz festivāla koncertiem var nopirkt “Biļešu Paradīze” biļešu tirdzniecības sistēmā vai uz vietas Lūznavas muižā (Pils iela 8, Lūznava, Rēzeknes novads).

Biļešu cenas:

Festivāla džema sesijās ieeja bezmaksas

Festivāla katra koncerta biļete 5,00 €

Festivāla vienas dienas (25. vai 26.08.2023.) biļete 8,00 €

Festivāla divu dienu (25.–26.08.2023.) biļete 15,00 €

Festivālu “Škiuņa džezs” rīko Lūznavas muižas komanda un festivāla mākslinieciskais vadītājs Lauris Amantovs, festivāla norisi atbalsta Rēzeknes novada pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma”, Mākslu izglītības kompetences centrs “Latgales Mūzikas un mākslas vidusskola”, Z/S “Liepkalns”, SIA “Rēzeknes gaļas kombināts”, zīmols “Cross Keys Gin”.

Pielikumā publicitātes foto un fotomirkļi no pagājušā gada festivāla “Škiuņa džezs 2022”: https://failiem.lv/u/y5tq8hms6

Plašāk par muižu un tās aktivitātēm var uzzināt muižas mājaslapā http://luznavasmuiza.lv. Muižas darbalaiks vasaras sezonā – no 1. maija līdz 30. septembrim – katru dienu (izņemot pirmdienas) no 10.00 līdz 18.00.

Plašāka informācija:

Inga Žirgule

Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja

29390701, 29473700

inga.zirgule@rezeknesnovads.lv

http://luznavasmuiza.lv

http://facebook.com/luznavasmuiza