1. septembrī Latgales vēstniecībā “Gors” norisinājās jaunizveidotā mākslu izglītības kompetences centra “Latgales Mūzikas un mākslas vidusskola” (MIKC LMMV) pirmā Zinību diena. “Gors” kā pirmās kopīgās satikšanās vieta izvēlēta apzināti, jo arī te mijas un dzirksteļo mūzika un māksla, turklāt “Gora” skatuves un izstāžu vietas ir skolas audzēkņu profesionālās izglītības mērķis, kur īstenot savas radošās idejas.

Šogad vidusskolas posmā mūziku, mākslu un dizainu apgūs 229 jaunieši, tostarp 72 pirmajā kursā. Vēl teju 400 bērni mācīsies profesionālās ievirzes programmā (bērnu mūzikas vai mākslas skolā).  

Atklājot jauno mācību cēlienu, Raimonds Arbidāns kolektīvam novēlēja veiksmi, aizrautību un radošumu: “Lai jums izdodas šo svētku un pacilājuma sajūta, kāda ir Zinību dienas priekšvakarā, saglabāt visa mācību gada garumā.” Savukārt Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, kura arī piedalījās Zinību dienas pasākumā, uzsvēra, ka jaunieši ir pieņēmuši pareizu lēmumu, izvēloties mācīties Latgales Mūzikas un mākslas vidusskolā: “Šī skola palīdzēs jums attīstīt radošumu, jūsu iekšējo balsi, jūsu varēšanu, spējas un prasmes. Tie, kuri absolvē radošās skolas, tie, kuri ir izglītojušies mūzikā un mākslā, viņi dzīvē ir pašpietiekami, un mūsu valstsspēks tieši balstās uz pašpietiekamiem un spējīgiem cilvēkiem, kuri uzticas savai sirdsbalsij.”

Jāatgādina, ka LMMV izveidota šovasar, apvienojot Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolu. Par skolas direktoru izvēlēts līdzšinējais Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas vadītājs Raimonds Arbidāns. Turpmāk skolai būs divas struktūrvienības – Rēzeknes Mākslas un dizaina skola un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas skola. Attiecīgi arī ikdienas mācības lielākoties notiks līdzšinējās telpās. Mākslu struktūrvienību vadīs Inese Ratniece, savukārt Mūzikas – Vineta Briede-Dzanuška.

Madara Bērtiņa,

MIKC Latgales Mūzikas un mākslas vidusskolas sabiedrisko attiecību speciāliste