Laura Šarova pēc mācībām J. Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Senās Mūzikas katedrā, baroka vijoļspēli apgūstot pie Agneses Kanniņas-Liepiņas. 2015. gadā Erasmus apmaiņas programmā studējusi Stokholmas Karaliskajā Mūzikas Koledžā pie Annas Valstrēmas Ann Wallström, bet 2016. gadā Vīnes Mūzikas un Mākslas Privātuniversitātē MUK pie Ulrikes Engel Ulrike Engel.

Senās mūzikas ansambļa Neymann Ensemble dalībniece. Prof. Māra Kupča dibinātā baroka orķestra Collegium Musicum Riga māksliniece.

Gada laikā spēlē vidēji 25 koncertos gan kā soliste, gan baroka orķestra un ansambļu dalībniece. Uzstājusies tādās skaistās koncertvietās kā Rundāles pils, Bauskas pils, Mazmežotnes muiža, Mazā Ģilde, Lielā Ģilde, Mākslas Muzejs Rīgas Birža, daudzās Rīgas baznīcās, kā arī Rēzeknē, Liepājā, Valmierā u.c. Koncertpieredzi guvusi arī Vīnē, Kopenhāgenā, Stokholmā, Pēterburgā, Tallinā, Viļņā, u.c.

Aizraujas ar stīgu instrumentu vēstures un vijoļbūves pētniecību; darbojas vijoļu veikalā M&A fine Antique violins. Profesionāli strādā nošu rakstīšanas un apstrādes datorprogrammā Sibelius.

Spēlē ļoti skaistu nezināma Mittenvaldes meistara vijoli (~1780.g.).

„Esmu ārkārtīgi laimīga, ka dažādu apstākļu sakritību dēļ un, protams, pateicoties Rēzeknes baroka mūzikas dienām pēc JIRMV absolvēšanas nolēmu specializēties Senajā mūzikā.

Vācu psihologs Manfrēds Špicers ir teicis, ka „mācīties nozīmē par kaut ko iedegties!“

Man ir paveicies, jo mācoties gan JIRMV pie skol. Gaļinas Kolotuhinas, gan tagad Senās Mūzikas katedrā JVLMA esmu satikusi un iedvesmojusies no ārkārtīgi inteliģentiem pasniedzējiem, ar kuru palīdzību ir atklājusies pavisam cita pasaule, kur prioritātes ir retorika, skaņa un elpošana mūzikā.“

laura.sharova@earlymusic.lv

laura@antique-violins.lv