Toms Lipskis ir absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļu, kā arī šobrīd turpina studijas maģistrantūrā pie igauņu profesora Taavo Remmel. Pašreiz Toms Lipskis ir viens no pieprasītākajiem džeza kontrabasistiem Latvijā un līdz šim sadarbojies ar Latvijas Radio Bigbendu, Raita Ašmaņa Jelgavas bigbendu, grupu Framest, ar tādiem pašmāju mūziķiem kā Raimonds Pauls, Daumants Kalniņš, Ieva Kerēvica, Kristīne Prauliņa, Olga Rajecka, Ralfs Eilands, u.c. Zīmīgi pieturas punkti karjerā ir uzstāšanās ar augstas raudzes ārzemju mūziķiem kā Dominiqe Eade, Alan Haris, Beppe Di Benedetto,  Eran Har Even, Seamus Blake, Gianni Gagliardi, Gerhard Ornig, u.c. Pašreiz aktīvi darbojas pastāvīgajos mūzikas projektos: Toma Lipska kvintets; Rihards Lībietis Orchestra; ArCandela;  Beātes Zviedres trio/kvartets.   Sniedzis koncertus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Anglijā, Polijā, Dānijā, Krievijā, Ķīnā, tostarp festivālos Saulkrasti Jazz, Rīgas Ritmi,  Birštonas Jazz Festival; Ventspils Groove;  Turku Jazz 2014;  17th Muhu Future Music Festival.

 Paralēli aktīvajai koncertdarbībai strādā Rīgas Doma kora skolā kā džeza teorētisko priekšmetu pasniedzējs, kā arī Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā nodod zināšanas jaunajai džeza mūziķu paaudzei.

Toms  uzsver, ka laiks Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā ir izveidojis stabilu pamatu profesionālajai darbībai. Vidusskolas vecuma posmam tā ir viena no labākajām izglītības iestādēm, kas nodrošina plašu zināšanu bāzi turpmākajām dzīves gaitām. Tas saistās ar augsti kvalificētiem mācībspēkiem, radošo cilvēku vidi, darbību interesantos un izaicinājumiem bagātos projektos. Šis lietu kopums dod pieredzi darbam profesionālos kolektīvos, individuālajai karjerai, iemācot darba tikumu, veicinot kā profesionālo, tā arī garīgo izaugsmi.